Motorok adatai

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Motorok adatai

Post by proteus »

madi wrote:Sziasztok!

Volna itt egy kérdésem, bár lehet nem ide való téma.
Van egy vasam, most kellene műszakiztatnom, de mivel most jött egy rendelet a törzskönyvről így bajban vagyok egy kicsit.
Szal a moci 2,8 viszont a forgalmiba 2.0-val fut. A motorszám egyezik csak liter nem. A motorszámot megtaláltam, de a motorkódot nem. Ha esetleg vki tudja, hogy hol keressem annak megköszönném az infót. Helyre kellene tennem itt a papírügyleteket azt mondta a vizsgáztató ember, mert így nem fogja átengedni. Ha esetleg valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Űdv: Madi
Te vagy akkor annak az ezüst gépnek a tulaja, mi? :D Gyere a szezonnyitóra!
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Tibi »

proteus wrote: Te vagy akkor annak az ezüst gépnek a tulaja, mi? :D Gyere a szezonnyitóra!
Akkor lehet őt láttam Bodajkon, az ott van a környéken.
1980 Capri MK3
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Motorok adatai

Post by proteus »

Tibi wrote:
proteus wrote: Te vagy akkor annak az ezüst gépnek a tulaja, mi? :D Gyere a szezonnyitóra!
Akkor lehet őt láttam Bodajkon, az ott van a környéken.
Az szinte biztos. De azthiszem ezt már beszéltük régebben és FeFe mutatott képet is a gépről, de talán nálam is akad... :roll:
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Motorok adatai

Post by proteus »

04.13. A közlekedési múzeum előtt, de a találkozók / klubéletben ott van részletesen. Egyébként meg ajánlom önnek a bemutatkozások topicot és a fényképezőgép használatát! :wink:
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
FEFE
alkatrészbegyűjtő
Posts: 441
Joined: Sun Sep 17, 2006 2:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Motorok adatai

Post by FEFE »

madi wrote:Kössz a segítségeteket. Majd megkérdezem a Bogyót mit ajánl.
És igen én lennék az az ember aki Bodajkon előfordul néha.
Szezonnyitó? Mikor és hol?
Hello!
Küldj pü ben egy telszámot és szerintem tudunk segíteni.
User avatar
Guba István
szerszámadogató
Posts: 20
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:30 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigetmonostor

Re: Motorok adatai

Post by Guba István »

Sziasztok!
Nah, elvittem vizsgára a verdát. Volt egy kis segítség, mondtam az embernek, hogy az adatlapra be kellene írni a helyes teljesítményt, mert kell az adóhoz. Még szerencse, hogy kinyomtattam nekik melyik motorkód milyen teljesítményű motort takar, mert vagy nem akarták előkeresni, vagy fogalmuk se volt, hogy miről van szó, de elkérték a papírt. Integrált vizsga volt, megállt egy harmincasba...Azért azt megjegyezték, hogy a keresztstabilizátor első szilentek kicsit lógnak...ja persze...
Aztán meg az volt a mákom, hogy betelt a forgalmim. Befáradtam az okmányirodába, ott megbeszéltük a kishölgyel, hogy a törzskönyvet teljesen felesleges kicserélnünk, mert tök mindegy, hogy abban benne van-e, hogy hány kw-os a gép, és elég csak az új forgalmi amiben már benne van a helyes teljesítmény. Ez volt 6ezer, plusz 450 a vizsgamatrica a rendszámra. Nem fizettem többet, mint amit amúgy is kellett volna. :mrgreen: És az okmányirodában is végeztem egy óra alatt.... sirály :ba:
1939 BMW R61
1960 Danuvia 125
1978 Capri 2000 V6
1987 Yamaha FZR 750 Genesis
1990 Ford Fiesta 1.1i
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Motorok adatai

Post by szszaby »

:ba: :ba: :ba:
Ford Capri MkI Essex
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Motorok adatai

Post by proteus »

Pöpec! :D
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: Motorok adatai

Post by VipeR-T »

Helló Urak!

Újabb hülye kérdéssel gazdagítom a fórumot. Az van, hogy egy motorszimulációs programban nekiálltam megcsinálni a 2.0 és a 2.9 V6ot, olyan célból, hogy rendes szívó- és kipufogórendszert tudjak rá tervezni. A gond csak az, hogy ha nem elég precíz a model, akkor semmit nem ér az egész. Amire szükségem lenne:
- Szelepemelési görbe (nem csak nyitás/zárás, hanem a teljes görbe): Ezt végülis le tudom mérni a vezértengelyből, csak ha már valaki esetleg lemérte, akkor nem kínlódok vele;
- Hengerfejben a csatornák kialakítása: Ez is ugyan ez, akár le lehet mérni magán a motoron is, de jóval pontosabb volna ha lenne valamiféle rajz, ábra, akármi a hengerfejről. Leginkább az a rész lenne a fontos, ahogy az egy oldalon 3 kipufogószelepből 2 csatorna lesz.

Ha valaki bármelyikben tudna segíteni, nagyon hálás lennék. Utána akár közkincsé is tenném a kapott eredményeket :)
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Motorok adatai

Post by levelboss »

VipeR-T wrote:Helló Urak!

Újabb hülye kérdéssel gazdagítom a fórumot. Az van, hogy egy motorszimulációs programban nekiálltam megcsinálni a 2.0 és a 2.9 V6ot, olyan célból, hogy rendes szívó- és kipufogórendszert tudjak rá tervezni. A gond csak az, hogy ha nem elég precíz a model, akkor semmit nem ér az egész. Amire szükségem lenne:
- Szelepemelési görbe (nem csak nyitás/zárás, hanem a teljes görbe): Ezt végülis le tudom mérni a vezértengelyből, csak ha már valaki esetleg lemérte, akkor nem kínlódok vele;
- Hengerfejben a csatornák kialakítása: Ez is ugyan ez, akár le lehet mérni magán a motoron is, de jóval pontosabb volna ha lenne valamiféle rajz, ábra, akármi a hengerfejről. Leginkább az a rész lenne a fontos, ahogy az egy oldalon 3 kipufogószelepből 2 csatorna lesz.

Ha valaki bármelyikben tudna segíteni, nagyon hálás lennék. Utána akár közkincsé is tenném a kapott eredményeket :)
Szép feladat! :ru: Tiszteletre méltó, h neki állsz egy ilyennek, mert én magamat ismerve nem tenném. :?

Remélem tud valaki segíteni, én sajnos nem.

Sok sikert hozzá! :wink:
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: Motorok adatai

Post by VipeR-T »

Folytatom a motromodellezéses kérdéseimet. A héten valószínűleg sikerül lemérnem pár vezértengelyt. A baj csak az, hogy 2.9-eshez nekem nincs. Ha valakinek volna kölcsönbe, cirka 1 hét erejéig, azt nagyon megköszönném. De igazából jöhet bármilyen más tengely is, ártani nem árthat ha le van mérve :). Köszöntem!
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Bogyo28 »

VipeR-T wrote:Folytatom a motromodellezéses kérdéseimet. A héten valószínűleg sikerül lemérnem pár vezértengelyt. A baj csak az, hogy 2.9-eshez nekem nincs. Ha valakinek volna kölcsönbe, cirka 1 hét erejéig, azt nagyon megköszönném. De igazából jöhet bármilyen más tengely is, ártani nem árthat ha le van mérve :). Köszöntem!
cosworth van, az is 2.9 8) 8) 8)
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: Motorok adatai

Post by VipeR-T »

Ha kiszerelve van, tehát ha nem gond ha kölcsönkérem, és szeretnéd, lemérem szívesen, ki tudja, hátha egyszer beugrik egy az enyémbe is :).
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Motorok adatai

Post by Bogyo28 »

VipeR-T wrote:Ha kiszerelve van, tehát ha nem gond ha kölcsönkérem, és szeretnéd, lemérem szívesen, ki tudja, hátha egyszer beugrik egy az enyémbe is :).
ki van szerelve ugyhogy viheted. januárban lesz még régebbi 2.9 24V, meg van otthon sima 2.8, és nemsokára lesz 2.4 is....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: Motorok adatai

Post by tomtom »

sor4 2.0 főtengely első- hátsó szimering méretet tud valaki mondani? hüle voltam, nem mértem meg este...
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
Post Reply