2016-os tagdíj és biztosítás

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

2016-os tagdíj és biztosítás

Post by Bogyo28 »

Üdv Mindenkinek!

Eljött újra az év vége, ami most már nem mindenkinek jelenti a biztosítási évfordulót, de mi is és a trabi/bogár klub is ilyenkor szedi be a tagdíjakat/külsős díjakat, tehát akinek van kedvezményes biztosítása a klubon keresztül az az évforduló dátumától függetlenül elméletileg kell kapjon levelet az MNHJR-től.

Nálunk sok változás nem történik, az éves tagdíj továbbra is 6000 forint, amit ha megoldható akkor kérnék a klub számlájára utalni. Ha nem küldeném az igazolást néhány napon belül, akkor kéretik basztatni vele nehogy lemaradjon.

Sok elmaradás van még az ideji díjakkal is, nem akartam ezért külön leveleket írkálni, majd max megint lesz itt egy lista a nem fizetőkről, csak még nem kaptam meg az aktuális biztosítottak listáját. Persze lehet ugy is tag valaki hogy nem köt itt biztosítást, de a realitások talaján maradva valószínűsítem hogy azok fognak tagdíjat fizetni akik rendelkeznek biztosítással.

MNHJR levelében idén ha minden igaz 2 csekk lesz, amiből ránk az 1000 forintos érvényes, azt kell befizetni nekik. A 6000 forintosat azért küldik, hogy ha valakinek nincs klubja akkor már egyből fizethet is tagdíjat a trabi/bogár klubnak. Ez kedves tőlük, de valakit akár össze is zavarhat, mert ha nem nézi meg mi van a csekken akkor azt hihetik hogy az a mi tagdíjunk. De mint ahogy eddig sohasem, mi most sem használunk csekket. Ha azt valaki befizeti, akkor utánna az MNHJR-nél kell azt visszaszereznie ha akarja kidobni az ablakon. Ez az évek óta megszokott menetrend szerint van, de azért mindig vannak akik nem olvassák el a papirt stb stb. Persze az adatbázissal mindig vannak gondok, Kovi kb 4 éve duplán van pl nyilvántartva, és hiába levelezte le már négyszer, valahogy mindig előkerül a másik regisztráció is. Ehhez hasonló gondok előfordulhatnak, ezügyben kérném a türelmeteket, mindent meg lehet oldani.

Idei újítás az MNHJR részéről hogy az igazolást és az autóról való képeket már nem email-ben kell küldözgetni és várni hogy iktassák, ami lehet hogy nem történik meg (én 2015-ben 3 felszolítást kaptam hogy nincs rendezve a tagságom vagy hiányzik a kép, de nem én voltam az egyetlen). Csináltak egy online feltöltő oldalt, ahol mind az igazolást mind az autóról készült képeket fel lehet tölteni, amiről ha sikerült visszaigazoló emailt is kapunk. Remélhetőleg ezzel megszünnek az eddig anomáliák a tagsági regisztráció körül. a feltöltő oldal elérhetősége:

http://kedvezmenyesbiztositas.hu/tagsag-igazolas.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Itt külön lehet a tagságot igazolni vagy a kocsi(k)ról képeket feltölteni. A tagság igazolásához én tudok adni igazolást, rendezett tagdíj esetén (akinek van elmaradása visszamenőleg azokat is rendezni kell az igazolásért). Én PDF formátumban szoktam az igazolásokat kiadni, mert az viszonylag nehezebben szerkeszthető, viszont az MNHJR oldala csak kép formátumban fogad el igazolásokat. Ezért a PDF-et át kell konvertálni, akinek ez nem menne itt megteheti egész egyszerüen:

http://pdf2png.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ha még így sem megy valakinek, akkor az írjon nekem és elküldöm neki kép formátumban az igazolást.

Kérnék mindenkit, hogy az igazolást és a kocsinként két képet töltse fel, ha nem megy neki akkor kérjen segítséget, így elkerülhetők lennének az év közbeni kavarások.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Bubor
nemleszgondhasegítis
Posts: 175
Joined: Fri Aug 30, 2013 4:47 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: 2016-os tagdíj és biztosítás

Post by Bubor »

Szia!
Az igazolás továbbításának van határideje, vagy 01.01?
A szekér mondjuk tavaszig úgyis pihen...

Üdv
Barnabás
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: 2016-os tagdíj és biztosítás

Post by Bogyo28 »

Bubor wrote:Szia!
Az igazolás továbbításának van határideje, vagy 01.01?
A szekér mondjuk tavaszig úgyis pihen...

Üdv
Barnabás
elvileg 12.15 a határidő
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
VipeR-T
nemleszgondhasegítis
Posts: 151
Joined: Thu Nov 23, 2006 2:35 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest, Balaton

Re: 2016-os tagdíj és biztosítás

Post by VipeR-T »

Sziasztok, bocs a láma kérdésért, nem találom a 2017-re vonatkozó infokat... Bogyó, változott bármi, vagy simán utaljam a 6000-et ahová szoktam? Köszönöm!
1979 Polski Fiat 126p
1980 Ford Capri 2.0 V6
1985 Ford Sierra XR4x4 2.8i
1997 Suzuki GSX-R 750
200? Ikarus Scolo 1.3
2003 Ford Mondeo ST220

Autós kiegészítők: http://www.bakogarazs.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: 2016-os tagdíj és biztosítás

Post by SONI »

VipeR-T wrote:Sziasztok, bocs a láma kérdésért, nem találom a 2017-re vonatkozó infokat... Bogyó, változott bármi, vagy simán utaljam a 6000-et ahová szoktam? Köszönöm!
Nem változott semmi.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: 2016-os tagdíj és biztosítás

Post by Kola »

Egy kis info sorstársaknak...
Mint néhányan tudjátok, a kocsim "200 éve" nem közlekedett, nincs forgalomban. Az okmányirodában többé-kevésbé rendszeresen fél évente kivonattam a forgalomból. Többé-kevésbé... voltak benne lyukak, tisztességesen. Eléggé cidriztem, ahogy megkötöttem az új biztosítást.
Az UTOLSÓ EGY ÉVBEN volt 3 napom, amíg vissza helyeződött automatikusan a szokásos fél év kivonás után, amíg a következőt intéztem. Erre természetesen kifizettem a 2100ft büntit, és normálisan meg tudtam kötni újra a Caprira a biztit. Az egy évnél régebbi történetet nem kérték be.
Remelélem ez hasznos info azok számára, akik nem tudják hogyan helyezzék forgalomba a rég nem használt kocsijaikat. Nem kell eladni-visszavenni, családon belülre átiratni, külföldre papirozni, stb. :zsido:
User avatar
Dartonit
egyedülisszerelhet
Posts: 505
Joined: Wed Sep 21, 2005 4:00 pm

Re: 2016-os tagdíj és biztosítás

Post by Dartonit »

Köszi! :smt023 Még jól jöhet.
'81 MK3 4.6 V8
"A V8 a pokolban is V8." - Winkler
Post Reply