dühöngő

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: dühöngő

Post by Bogyo28 »

Natalie Driver Gabe wrote:
Pudva wrote:Ettől csak nekem háborog a gyomrom?
http://www.ittasvezetes.hu/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nem tudom én ma még nem ettem- ;-)

De ez télleg gusztustalan.
Múltkor beszlélgettük a helyiekkel hogy akkor mi van ha a helyi cukiban eszek mondjuk egy gesztenyepürét vagy egy tiramisut lényeg hogy olyat amiben van némi alkohol tartalom, de nem annyi hogy "bebódulj" akkor mi van ???
Elveszik egy süti miatt a jogsimat ,,

Erre a szerv csak a válát rángatta mondván ő nem foglal állást az ügyben.
De mégis hogy járna el az esetben ?
Erre sarkon fordult és bement a kapitányságra.
egy sütiből származó alkohol mennyiség miatt még tovább fognak engedni, már ha egyáltalán a légszonda kimutatja...

a honlap szánalmas, igazi görény az ügyvéd "úr", de hát ugy látszik hogy piaci rést talált és abból próbál megélni....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: dühöngő

Post by Tibi »

Azt is védené a kedves ügyvéd úr vajon aki a saját családját gázolja nyomorékra mert be vót baszva és nem adta ki féktáv?
1980 Capri MK3
User avatar
patuha
szerszámadogató
Posts: 34
Joined: Wed Nov 18, 2009 4:14 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Ercsi

Re: dühöngő

Post by patuha »

Tibi wrote:Azt is védené a kedves ügyvéd úr vajon aki a saját családját gázolja nyomorékra mert be vót baszva és nem adta ki féktáv?

Vagy netalántán az ügyvédúr tisztelt anyucikáját?
Csak egy Sierra 2.0i ami 92-ben született.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: dühöngő

Post by Tibi »

Voltam ma benzinkúton, tankoltam 14999-ért. Kértem ÁFÁ-st. Kaptam is 14999-ért. Mellé még egy bizonylatot 15559-ről. Kártyával fizettem. Ezt hogy csinálják? Sosem voltam még pénztárgép másik oldalán.

Egyébként budafoki ( hengermalom kereszteződés ) úti OMV kút.
1980 Capri MK3
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: dühöngő

Post by TÉCSÉ »

Tibi wrote:Voltam ma benzinkúton, tankoltam 14999-ért. Kértem ÁFÁ-st. Kaptam is 14999-ért. Mellé még egy bizonylatot 15559-ről. Kártyával fizettem. Ezt hogy csinálják? Sosem voltam még pénztárgép másik oldalán.

Egyébként budafoki ( hengermalom kereszteződés ) úti OMV kút.
8-)
Simán
:evil:

A pénztárgép (a számlát ebből kapod) és a bankkártyaterminál külön működik , az utóbbiba kézzel ütik be az összeget , Te ellenőrzöd (vagy nem) és jóváhagyod .............
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: dühöngő

Post by Tibi »

TÉCSÉ wrote:
Simán
:evil:

A pénztárgép (a számlát ebből kapod) és a bankkártyaterminál külön működik , az utóbbiba kézzel ütik be az összeget , Te ellenőrzöd (vagy nem) és jóváhagyod .............
fasza ...

És Nórinak ebből, hogy lesz pénze ? Mert a kezébe nem adtam oda .

Most 600 Ft volt nem nagyon szoptam be de lehet holnap mással próbálkoznak. Általában megnézem, ma csak a számlán lévő összeget néztem meg.

Tehát mostantól a kérdés az, hogy Nórinak , hogyan lesz ebből 600 Ft-ja ha csak virtuális pénzek cseréltek gazdát ?
1980 Capri MK3
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: dühöngő

Post by TÉCSÉ »

Tibi wrote:
TÉCSÉ wrote:
Simán
:evil:

A pénztárgép (a számlát ebből kapod) és a bankkártyaterminál külön működik , az utóbbiba kézzel ütik be az összeget , Te ellenőrzöd (vagy nem) és jóváhagyod .............
fasza ...

És Nórinak ebből, hogy lesz pénze ? Mert a kezébe nem adtam oda .

Most 600 Ft volt nem nagyon szoptam be de lehet holnap mással próbálkoznak. Általában megnézem, ma csak a számlán lévő összeget néztem meg.

Tehát mostantól a kérdés az, hogy Nórinak , hogyan lesz ebből 600 Ft-ja ha csak virtuális pénzek cseréltek gazdát ?
Szintén könnyen ... ;-) Mivel a két gép független és a fizetési mód (kp,kártya,üa.kártya...) minimális matematikai tudást igénylő variálásával már van 600 pesója az első "6-os kút , köszike nem kell semmi" vásárlónál....
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: dühöngő

Post by Tibi »

Csak azért gondoltam mert ez nem számlamentes, kápémentes dolog. Hanem bizonylat is van a bizonylatról. Egy nincs, mégpedig az, hogy mit vettem 600-ért. Ugye semmit de valszeg Nóri azt mondaná, hogy csiócsipszet vettem - de ez nem jelenig meg sehol , nagyleltárt meg senki nem fog ennyiért véghezvinni. Én is leszarom, a technológia érdekel. Legyetek résen. A présen. :mrgreen:

- Szia Tibikém mi ez a sok fólia ?
- Semmi Nórikám, mondtam, hogy festünk ... :mrgreen:
1980 Capri MK3
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Bogyo28 »

gizmo wrote: Aki ilyen messzire megy, ahogy én látom elégedett és boldog (Balage-ék Új-Zélandon, Peti Hawai-on, Sancáék Norvégiában...)
van aki nem, és én ismerek itthon is sok boldog és elégedett embert. az a hozzáállás dühít igazán, hogy itthon csak szar lehet. bocs az OFF-ért
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by gizmo »

Nem igaz hogy itthon csak szar lehet, viszont vannak olyan szakmák (élethelyzetek) amikkel egyszerűen itthon nem élsz meg. Legalábbis nem normális színvonalon. Balage-ék kinn vettek egy házat (igaz hitelre), volt két Caprijuk, ÉLNEK, úgy hogy teljesen idegenként kerültek ki, kevés nyelvtudással. Itthon még hitelt sem kaptak volna, ha igen akkor ugye CHF alapon... (kinn a helyi NZD-ben van a hitel, és alacsonyabb a kamat mint itthon volt a CHF). Sanca sem véletlenül ment ki, pedig ő aztán tényleg megél mindenhol :)

Más az ha valakinek olyan a helyzete, hogy tud járni főiskolára, egyetemre, és el is tud vele helyezkedni rendesen, jó családi háttérrel (nem 0-ról / hitelből kell lakást vennie), de még az ilyen embernek is sokkal magasabb életszínvonal érhető el pár országgal arrébb. Arról már nem is beszélek, hogy az emberek mentalitása, a környezet már Ausztriával sem összevethető nálunk. És ezen nem tudsz változtatni egyedül, inkább kimész ha erre vágysz. Vagy marad, aki maradni akar.
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Imi 2.3 V6osa

Post by Bogyo28 »

gizmo wrote:Nem igaz hogy itthon csak szar lehet, viszont vannak olyan szakmák (élethelyzetek) amikkel egyszerűen itthon nem élsz meg. Legalábbis nem normális színvonalon. Balage-ék kinn vettek egy házat (igaz hitelre), volt két Caprijuk, ÉLNEK, úgy hogy teljesen idegenként kerültek ki, kevés nyelvtudással. Itthon még hitelt sem kaptak volna, ha igen akkor ugye CHF alapon... (kinn a helyi NZD-ben van a hitel, és alacsonyabb a kamat mint itthon volt a CHF). Sanca sem véletlenül ment ki, pedig ő aztán tényleg megél mindenhol :)

Más az ha valakinek olyan a helyzete, hogy tud járni főiskolára, egyetemre, és el is tud vele helyezkedni rendesen, jó családi háttérrel (nem 0-ról / hitelből kell lakást vennie), de még az ilyen embernek is sokkal magasabb életszínvonal érhető el pár országgal arrébb. Arról már nem is beszélek, hogy az emberek mentalitása, a környezet már Ausztriával sem összevethető nálunk. És ezen nem tudsz változtatni egyedül, inkább kimész ha erre vágysz. Vagy marad, aki maradni akar.
nem erre gondoltam. van egy rakás ember, legjobb példa rá egy gyerekkori haverom, kb tíz éve mondja hogy itt nem lehet, szar, meg minden olyat is amit te leírtál. tény, hogy nem tud mindenki itthon érvényesülni, meg hogy valakinek bejött kint. de nem bitom az olyanokat, akik ezen rágódnak, mindenből csak ez jön elő náluk, de még egy kurva percet nem töltöttek el külhonban melóval. szabadok a határok, nincs már vassfüggöny, aki nem érzi jól magát itthon az próbáljon szerencsét valahol, legrosszabb esetben hazajön ha nem jön be. több ismerösöm is elment ugy melózni külföldre, hogy fogta magát és elindult, lesz ami lesz alapon, valakinek bejött, valakinek nem, de legalább megpróbálták. akinek nem jött be és hazajött, az sem nyávog azon hogy itt milyen szar. de a heverom akit említettem, már legalább tíz éve mindjárt indul, közben persze azért összehozott pár gyereket is, most épp azért nem tud menni, és állandóan megy a nyávogás hogy itt nem lehet megélni, szar az emberek gondolkodása meg minden. aki igy gondolja, vagy próbálja meg, vagy ha nem teszi maradjon csöndben, mert pont az ő sírásuk a legrosszabb az itthoni emberek hozzáállásában. nem is igen keresem a társaságát emiatt, mert igen lehangoló egy ilyen gondolkodásu, nem vidám ember. de ezt asszem már inkább átmoderálom egy másik topikba....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: dühöngő

Post by gizmo »

Jogos. Egy életünk van, mindenki úgy és ott élni le, ahol szeretné, csak rajta múlik. A kimenetel sem olyan egyszerű, oda is kell némi háttér, de mondjuk a környező országokba simán ki lehet menni komolyabb rákészülés nélkül is... NZ, Hawai azért már nem ilyen 8-)
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: dühöngő

Post by Tibi »

Mentem ma ótópályán, emberünk úgy gondolta, hogy dob egy gyenge ipszilont és elindul visszafelé mert túlment a lehajtón. Aztán szerencsére visszafordult a jó irányba - már amennyire szerencsének lehet nevezni az ilyet. Eléggé meglepett a dolog ami azt illeti.

Hármas vagy négyes golf, papa-mama-gyerekek...
1980 Capri MK3
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: dühöngő

Post by szszaby »

Vannak még ügyes emberek. :h:
Ford Capri MkI Essex
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: dühöngő

Post by Árpi »

Egyszerűen idióta :shock: :shock:
Granada 1977 2.0i V6
Post Reply