Év eleji összeröffenet és közgyűlés

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Süni »

Megyek.
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Töcs »

ojjbá fest tudnák meni. valaki el tudna vinni? :oops: :-D
8kerben tartozkodom

későn szóltam így kaja nem lényeg President Úr, majd iszom csak :metla:
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Bogyo28 »

Töcs wrote:ojjbá fest tudnák meni. valaki el tudna vinni? :oops: :-D
8kerben tartozkodom

későn szóltam így kaja nem lényeg President Úr, majd iszom csak :metla:
bazz, telefon nincs? én csak most olvasom, de befértél volna...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Töcs »

Bogyo28 wrote:
Töcs wrote:ojjbá fest tudnák meni. valaki el tudna vinni? :oops: :-D
8kerben tartozkodom

későn szóltam így kaja nem lényeg President Úr, majd iszom csak :metla:
bazz, telefon nincs? én csak most olvasom, de befértél volna...
este 11kor nem akartam telefonálni, azabaj nyári gummerral nem indulnék el most ónosesőt mondanak.sorry
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Bogyo28 »

Töcs wrote:
Bogyo28 wrote:
Töcs wrote:ojjbá fest tudnák meni. valaki el tudna vinni? :oops: :-D
8kerben tartozkodom

későn szóltam így kaja nem lényeg President Úr, majd iszom csak :metla:
bazz, telefon nincs? én csak most olvasom, de befértél volna...
este 11kor nem akartam telefonálni, azabaj nyári gummerral nem indulnék el most ónosesőt mondanak.sorry
az idő nem volt kegyes, így értem hogy nem indultál el. pedig kaja is volt dögivel. majd max ha ráérsz hétvégén bandázhatunk...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Töcs
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 472
Joined: Mon Jun 04, 2007 4:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Töcs »

Bogyo28 wrote:
az idő nem volt kegyes, így értem hogy nem indultál el. pedig kaja is volt dögivel. majd max ha ráérsz hétvégén bandázhatunk...
értem, megyek polcot vágni :lol:
remélem elég nép jött össze a közgyűlés sikerességére
Èn sosem iszom rèszegen...

1980 Ford Capri 2.3
1980 Ford Taunus Turnier 2.0
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Bogyo28 »

Töcs wrote:
Bogyo28 wrote:
az idő nem volt kegyes, így értem hogy nem indultál el. pedig kaja is volt dögivel. majd max ha ráérsz hétvégén bandázhatunk...
értem, megyek polcot vágni :lol:
remélem elég nép jött össze a közgyűlés sikerességére
szerencsére az alapszabályunk olyan, hogy akár 5 emberrel is meg lehet tartani. az első ha nincs ott a tagság fele akkor nem szavazóképes, fel kell oszlatni, és összehívni negyed órával későbbre, és akkor már a jelenlevőkkel határozatképes a közgyűlés.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Bogyo28 »

2013.01.20-án tartott beszámoló fontosabb témái:

- 2012 Adó 1% kampány:

A jelenleg uralkodó gazdasági helyzet nem kedvez az autós klubok számára, így már tavaly is azon voltunk, hogy a tagdíj bevételek kieséseket valamilyen más forrásból helyettesítsük. Arra gondoltunk, hogy az adó 1-nak felajánlása senkinek sem “fáj” így egy erős kampánnyal megpróbáljuk bevételeinket stabilizálni. Gondolatunkat sikeres tett követte aminek kapcsán 309.374,- Ft-ot utaltak át a klub számlájára. Ennek felhasználására 2 év áll a rendelkezésünkre, aminek kapcsán feltett célunk a rendezvények jobbá tétele.

Ennek kapcsán a közgyűlés egyöntetű szavazás kapcsán azt a határozatot hozta hogy az ebből befolyt pénzekből a már nem létező alkatrészek legyártatását vagy az elkészült minta megvásárlását támogatja.

- 2013-as induló 1%-os kampány

Mivel az előző év ilyen sikeres volt ezért idén is hasonló kampányban gondolkodunk. Ezzel együtt jó lenne ha klubtagjaink illetve szimpatizánsaink is részt vennének az adó 1% propagálásban. Az ehhez szükséges nyomtatvány az oldalunkról letölthető.

http:\\www.fordcapri.hu\anyagok\capri_klub_1_sz.pdf

- A tagdíjbefizetések elmaradása miatt adategyeztetést kértünk az MNHJR-től. Célunk ezzel az volt, hogy tisztán lássunk a kedvezményes biztosítással rendelkezők körében. Sajnálattal tapasztaltuk azt, hogy vannak olyan tagjaink akik ugyan tagdíjat nem fizetnek azonban élvezik a kedvezményes biztosítás lehetőségét. A helyzet rendezése érdekében az általunk üzemeltetett oldalakon nyílt levelet intéztünk tagjainkhoz, ahol kértük az elmaradást rendezését. Sajnálatos módon még ezek után is akadt olyan aki semmilyen formában nem adta jelét annak, hogy a hátralékát rendezze.

Innentől kezdve más lehetőség nem lévén, aki 2013.01.31 -ét követően még tartozással rendelkezik, annak kezdeményeztük a kedvezményes biztosításának a felmondását.


- Rendezvények tapasztalatai, rentabilitás, várható események


Bár nem vagyunk nagy klub, de büszkén elmondhatjuk, hogy a 2012-es rendezvényeink egyike sem volt ráfizetéses. Ez nekünk szervezőknek különösen nagy öröm, hiszen ez azt jelenti, hogy sikerült minden esetben megtalálni az igényeknek megfelelő lehetőségeket. Ettől még azért nem felhőtlen a mosolyunk, hiszen a látogatottságot nem tudtuk növelni, így a következő év céljai között szerepel a látogatottság növelése.

1, Tájékozódási verseny- Sajnos érdeklődés valamint rendezőpartner hiányában a sorozatot felfüggesztettük. Ettől függetlenül maga a program jó, ezért valamikor egészen biztosan az éves tervünk részét fogja képezni azonban egyenlőre a 2013-as terveinkben ez nem szerepel.

2, Disznólkodás- Teljes siker. Mást nem is lehet erről mondani. Teltház és igazán nagy érdeklődés. Ennek érdekében már megtettük a megfelelő lépéseket és várhatóan 2013.03.08-10 között ismét meghirdetjük a Classic Ford Klubos disznólkodást.

Tervezett helyszín : Velence
Várható költség: Egyenlőre nem tudunk pontosat mondani, hiszen a szállásról nem kaptunk még visszaigazolást. Tavaly 7500FT/FŐ volt a három nap ára ami teljes ellátást tartalmazott. Idei tervünk, így látatlanban az, hogy ha lehet akkor 10000FT/Fő fölé ne menjen ez a költség.

3, Sokadalom - 2012.ben egy páran úgy gondoltuk, hogy a Trabant klub hívásának eleget téve ugorjunk ki erre a rendezvényre. Nagy hangsúlyt akkor erre nem fektettünk, hatalmas volt a megdöbbenés, amikor kiértünk a helyszínre. Az ott tapasztaltak alapján elmondhatjuk, hogy számunkra ez az évadnyitó, erre kell készülni. Ennek érdekében 2013.ban sokkal nagyobb hangsúlyt fektetünk az egészre és egy nagy közös klubos megjelenést tervezünk.

Helyszín: Premiere Outlet Center - Biatorbágy
Időpont: 2013.04.27

4, Majális - Erről sok mindent szerintem nem kell mondani. Tavaly nagyon jó volt és igen ….idén is lesz.

Időpont: 2013.06.08

5, Nyári találkozók - Évek óta 2 db nyári találkozónk van. Eddig nem is volt ezzel probléma de ismét a gazdasági helyzetre utalva azt vettük észre hogy saját magunk konkurensei lettünk, hiszen saját magunkkal konkurálunk. Kettő nem kell, egy lesz valamikor augusztusban. Azzal, hogy két nyári találkozót rendeztünk, akarva akaratlanul megrostáltuk a tagságot. Ennek érdekében idén egészen biztosan csak egy darab találkozót szeretnénk tető alá hozni.

A nyári találkozók kapcsán az is kiderült, hogy a rendezvényen az autós programok száma is erősen csökken. Idén erre is szeretnénk jobban odafigyelni és a nemzetközi találkozók sikerei alapján ha lehet akkor a találkozón rendőri felvezetés mellett felvonulást szeretnénk tartani.

A nyári találkozó várhatóan augusztus második felében kerül megrendezésre.

6, Pályanap - A véletlen hozta és nagy siker lett. Mit is tehetnénk mást, mint idén is megrendezzük az őszi pályanapot.

Várható időpont: 2013.09.21

7, Öszi rendezvény - Októberben mindig a tájékozódási versenyé volt a főszerep. Mivel 2013-ban erről már nem beszélhetünk így jogos az a gondolat, hogy valamit ekkora is kéne tervezni. Igazából csak körvonalazódnak a dolgok, de egy olcsó hétvégi rendezvényt egészen biztosan tartunk, már csak az autós programot kell hozzá kitalálni.


Szóval erre az évre ezek a nagy terveink

- Classic Ford Klub Magyarország honlap:

Rövidesen elindítjuk oldalunkat ahová a Ford-Klub Magyarország létező fórumát szeretnénk beintegrálni. Célunk természetesen továbbra is az hogy a klasszikus vonalat képviseljük, azonban a Ford-Klub passzivitása miatt úgy gondoltuk hogy a fórumon lévő felhasználókkal szemben nem lenne tisztességes, ha őket szélnek eresztenénk, így számunkra az oldal továbbra is rendelkezésükre áll. Az oldal létrehozásával nem az a célunk, hogy a meglévő klubok oldalait elsorvasszuk, hanem olyan Klasszikusnak mondott típusoknak is lehetőséget biztosítsunk, akik létszámuk miatt önálló klub létrehozásában nem gondolkodhatnak.

Remélem beszámolónk kapcsán átfogó képet kaptál a klub elért eredményeiről, tapasztalatiról és terveiről.


Köszönöm

Classic Ford Klub Magyarország csapata
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
gridoux
nemleszgondhasegítis
Posts: 143
Joined: Fri Dec 09, 2011 11:22 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskócz
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by gridoux »

Bogyo28 wrote: 5, Nyári találkozók - Évek óta 2 db nyári találkozónk van. Eddig nem is volt ezzel probléma de ismét a gazdasági helyzetre utalva azt vettük észre hogy saját magunk konkurensei lettünk, hiszen saját magunkkal konkurálunk. Kettő nem kell, egy lesz valamikor augusztusban. Azzal, hogy két nyári találkozót rendeztünk, akarva akaratlanul megrostáltuk a tagságot. Ennek érdekében idén egészen biztosan csak egy darab találkozót szeretnénk tető alá hozni.

A nyári találkozók kapcsán az is kiderült, hogy a rendezvényen az autós programok száma is erősen csökken. Idén erre is szeretnénk jobban odafigyelni és a nemzetközi találkozók sikerei alapján ha lehet akkor a találkozón rendőri felvezetés mellett felvonulást szeretnénk tartani.

A nyári találkozó várhatóan augusztus második felében kerül megrendezésre.
Bocsánat, hogy belekottyantok, de vegyétek fontolóra kérlek:

A jelenlegi gazdasági körülmények sokunknál nem teszik lehetővé minden, illetve földrajzilag bárhol rendezett találkán való részvételt. Többszáz kilométert utazni viszonylag kevesen engedhetik meg maguknak. Ezért javasolnám, hogy ne vessétek el a nyári második találkozó szervezését, szerintem van létjogosultsága egy Dunántúli és egy Tiszán-inneni helyszínt is választani. Nem feltétlen egymás konkurenciájaként kellene felfogni a két találkozót, én szükséges megosztásnak tekinteném. Biztosan lesznek olyanok, akik mindkettőn részt tudnak venni, és olyanok is biztosan lesznek, akik azért tudnak majd az egyiken megjelenni, mert nem kell az ország másik végébe átautózni.
Tudom, a szervezés nem kis feladat, de ha van rá mód, biztosan örülnének páran.
Ugyanezzel az indokkal már több éve masszírozom a másik klubomat is; nekik már 3 regionális tali szervező házigazdája voltam, és természetesen idén is készülök egyet tartani. Így akár a Ti segítségetekre is lehetek.
Sajnos ott is gond az alacsony részvételi létszám, és a szervezést magukra vállaló házigazdák hiánya.
A találkozóitok színvonala és programkínálata több, mint pompás, amit jómagam is tapasztaltam, illetve visszaolvastam itt a fórumon. A látogatottságot növelni direkt meghívással is lehet, mint ahogy a sörözésre ti is email meghívást kaptatok. Én oda szintén a távolság miatt nem jutok el, érthető módon pár korsó sörért nem fogok 200km-t utazni.
Szóval, ha van rá mód, ne vessétek el mereven a második találkozót.
Köszönettel egy vidéki.
Ford és MK1 - mert szeretem :)
Capri MK1 1970 1,6 OHV - a beteljesült ígéret
Granada MK1 1975 2,8 V6 - a rehabili
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Bogyo28 »

gridoux wrote:
Bogyo28 wrote: 5, Nyári találkozók - Évek óta 2 db nyári találkozónk van. Eddig nem is volt ezzel probléma de ismét a gazdasági helyzetre utalva azt vettük észre hogy saját magunk konkurensei lettünk, hiszen saját magunkkal konkurálunk. Kettő nem kell, egy lesz valamikor augusztusban. Azzal, hogy két nyári találkozót rendeztünk, akarva akaratlanul megrostáltuk a tagságot. Ennek érdekében idén egészen biztosan csak egy darab találkozót szeretnénk tető alá hozni.

A nyári találkozók kapcsán az is kiderült, hogy a rendezvényen az autós programok száma is erősen csökken. Idén erre is szeretnénk jobban odafigyelni és a nemzetközi találkozók sikerei alapján ha lehet akkor a találkozón rendőri felvezetés mellett felvonulást szeretnénk tartani.

A nyári találkozó várhatóan augusztus második felében kerül megrendezésre.
Bocsánat, hogy belekottyantok, de vegyétek fontolóra kérlek:

A jelenlegi gazdasági körülmények sokunknál nem teszik lehetővé minden, illetve földrajzilag bárhol rendezett találkán való részvételt. Többszáz kilométert utazni viszonylag kevesen engedhetik meg maguknak. Ezért javasolnám, hogy ne vessétek el a nyári második találkozó szervezését, szerintem van létjogosultsága egy Dunántúli és egy Tiszán-inneni helyszínt is választani. Nem feltétlen egymás konkurenciájaként kellene felfogni a két találkozót, én szükséges megosztásnak tekinteném. Biztosan lesznek olyanok, akik mindkettőn részt tudnak venni, és olyanok is biztosan lesznek, akik azért tudnak majd az egyiken megjelenni, mert nem kell az ország másik végébe átautózni.
Tudom, a szervezés nem kis feladat, de ha van rá mód, biztosan örülnének páran.
Ugyanezzel az indokkal már több éve masszírozom a másik klubomat is; nekik már 3 regionális tali szervező házigazdája voltam, és természetesen idén is készülök egyet tartani. Így akár a Ti segítségetekre is lehetek.
Sajnos ott is gond az alacsony részvételi létszám, és a szervezést magukra vállaló házigazdák hiánya.
A találkozóitok színvonala és programkínálata több, mint pompás, amit jómagam is tapasztaltam, illetve visszaolvastam itt a fórumon. A látogatottságot növelni direkt meghívással is lehet, mint ahogy a sörözésre ti is email meghívást kaptatok. Én oda szintén a távolság miatt nem jutok el, érthető módon pár korsó sörért nem fogok 200km-t utazni.
Szóval, ha van rá mód, ne vessétek el mereven a második találkozót.
Köszönettel egy vidéki.
A 2012-es évben ez történt amit leírtál, kevés sikerrel. Ezért született az 1 talis döntés. A rossz tapasztalat az volt, hogy akik nem jöttek el, azoknak mindegy volt hogy ott voltunk a közelben, akik meg eljöttek azok szinte bárhova eljöttek. 3 emberért meg nem éri meg az egész. konkurenciának meg nem mi tekintjük, hanem az embereket ossza meg. értem az álláspontodat, de nem lesz 2 nyári találkozó. Jelenleg sajnos abban a nem túl rózsás helyzetben vagyunk, hogy akivel megállapodtunk tavaly, az idénre visszaadta a hely üzemeltetését, ráadásul a kiszemelt időpont meg ledolgozós hétvége. magyarul a nyári tali időpontja és helyszine egyenlőre még nem ismert, így nem is akarnék még egyet szervezni...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
gridoux
nemleszgondhasegítis
Posts: 143
Joined: Fri Dec 09, 2011 11:22 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskócz
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by gridoux »

Jártam én is így, hogy a jól bejáratott helyszín már nem üzemel többé.
Rendben, értelek, nem ragaszkodom a két nyári talihoz.
Akkor esetleg abban gondolkodjatok, hogy a megtartandó talik legyenek földrajzilag szétszórva, mint ahogy 2012-ben is volt.
Bogyo28 wrote:értem az álláspontodat, de nem lesz 2 nyári találkozó. Jelenleg sajnos abban a nem túl rózsás helyzetben vagyunk, hogy akivel megállapodtunk tavaly, az idén visszaadta a hely üzemeltetését, ráadásul a kiszemelt időpont meg ledolgozós hétvége. magyarul a nyári tali időpontja és helyszíne egyelőre még nem ismert, így nem is akarnék még egyet szervezni...
Ford és MK1 - mert szeretem :)
Capri MK1 1970 1,6 OHV - a beteljesült ígéret
Granada MK1 1975 2,8 V6 - a rehabili
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Bogyo28 »

gridoux wrote:Akkor esetleg abban gondolkodjatok, hogy a megtartandó talik legyenek földrajzilag szétszórva, mint ahogy 2012-ben is volt.
a tudomány mai állása szerint idén ez sem lesz igaz, ugyanis keleti helyszín nincs betervezve. az ok egyszerű, nem találtunk arrafelé olyan helyszínt, ami alkalmas lenne.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Blant »

Hát... én ha olvastam volna tök elmentem volna erre :)
Én mindíg csak a keres kínált, meg a találkozók klubéletet olvasom :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by SONI »

Blant wrote:Hát... én ha olvastam volna tök elmentem volna erre :)
Én mindíg csak a keres kínált, meg a találkozók klubéletet olvasom :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nem Te a gyors reagálású vagy mint általában :twisted: :twisted:
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Év eleji összeröffenet és közgyűlés

Post by Blant »

Így így! :ba: :mrgreen:
Meg akarom fűzni Bogyót, hogy vezesse be térítés ellenében az sms szolgáltatást :twisted: :twisted:
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
Post Reply