szeles gumi "kis" kerekre

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
LionSGI
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Oct 18, 2011 2:19 pm

szeles gumi "kis" kerekre

Post by LionSGI »

kerestem a forumon, de nem talaltam ilyen temaju topic-ot. Capri-t is szoktak szelesiteni, ki milyen kereket tesz ra? gondolom Capri-n is 15" a "csucs" persze lehet nagyobbat is gondolom.

mar egy jo ideje szivozok ezzel a temaval, ugyanis van egy garnitura ATS Classic-om 9x15 ET:-19 4x108-as osztoval szep, 10cm-es peremmel, igy nez ki:
ATS_Classic_9x15.jpg
nagyon szepek, de nem kapok ra valo gumit sehol. 225/50-nel vege a kinalatnak a 15"-ok kozott sajnos. /50-nel magasabbat nem szeretnek (asszem /70-et lattam). 235-255 kene ra max /50, valami street legal gumi. Toyo R888 van (235/50ZR15), de allitolag az annyira puha, h nagyon kopik na meg jo az ara is. van valami alternativa ilyenre? tud valaki valami tippet adni, h hol lehetne ilyet beszerezni?
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: szeles gumi "kis" kerekre

Post by White Shark »

Előre ha nincs szélesítésed mindenképpen felejtős, hátra jó lehet ha be vannak hajtva a peremeid gumit nézd meg itt ,Gumik .com ,.
User avatar
Machine
nemleszgondhasegítis
Posts: 159
Joined: Fri Nov 16, 2007 11:38 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakeszi

Re: szeles gumi "kis" kerekre

Post by Machine »

"The highway still leads to hell"
LionSGI
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Oct 18, 2011 2:19 pm

Re: szeles gumi "kis" kerekre

Post by LionSGI »

Koszonom a valaszokat!

sajnos nem talaltam /50-es gumit 235-255-os meretben 15"-os kerekre. egyedul Toyo R888 van 235/50ZR15-os meretben, de az nekem 3 okbol nem jo:
1. kicsit keskeny a 9"-ra
2. draga
3. nagyon puha es ezert nagyon hamar amortizalodik

az elso dologgal meg tudnek elni, meg kikohognem a 140k-t a 2db gumira, nade az, h kb 1.5-2 evente csereljem...
mas gumigyartok meg csak /70-et gyartanakesetleg /60-at, amiknek eleg "traktor" kinezete van sportkocsin... a Hoosier-ek nemtudom, h street legal-ok e, nameg hol lehet errefele olyat kapni, ki tudja...
...asszem ebbol az lesz, h maradok a 225/50-nel, azt lehet legalabb kapni, bar az sem olcso; csak nem tudom mennyire jo az, h a felni 1.5"-val szelesebb mint kene es trapezosan van a gumi rajta.. bar az elozo tulaj 195/45-ot rakott ra, "erdekesen" nezett ki.
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: szeles gumi "kis" kerekre

Post by szszaby »

Akkor lehet el kellene gondolkozni azon, hogy picit keskenyebb felnit kellene keríteni.
Ford Capri MkI Essex
LionSGI
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Oct 18, 2011 2:19 pm

Re: szeles gumi "kis" kerekre

Post by LionSGI »

szszaby wrote:Akkor lehet el kellene gondolkozni azon, hogy picit keskenyebb felnit kellene keríteni.
mar keritettem, igaz nem keskenyebbet, hanem nagyobbat (9x16"-ost) :P nade ezekkel is kene valamit kezdeni...
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: szeles gumi "kis" kerekre

Post by Süni »

White Shark wrote:Előre ha nincs szélesítésed mindenképpen felejtős, hátra jó lehet ha be vannak hajtva a peremeid gumit nézd meg itt ,Gumik .com ,.
Nem Caprira lesz sztem...
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: szeles gumi "kis" kerekre

Post by Bogyo28 »

http://www.summitracing.com/search/Depa ... s=Rank|Asc" onclick="window.open(this.href);return false;

én amerikai autós körökben nézelődnék, ott szokott lenni 15 colban igen széles gumi, akár még használtban is. ha jól tudom ott átmérő x szélesség x felni méret -ben van a számozás, de vannak igen extra méretek is...

http://www.summitracing.com/search/Depa ... s=Rank|Asc" onclick="window.open(this.href);return false;
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
LionSGI
csúcsnigger
Posts: 12
Joined: Tue Oct 18, 2011 2:19 pm

Re: szeles gumi "kis" kerekre

Post by LionSGI »

hja, nem Caprira lesz, hanem hatra a talicskara (Lotus)

tyuuuuu.... koszi, apam 275/50R15, ez aztan am a gumi. mar csak az a kerdes, h street legal e? 200dolcsi... meg elviselheto.

koszi!
Post Reply