Kötelező biztosítás 2011

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Kötelező biztosítás 2011

Post by Bogyo28 »

Kedves érintettek!

Jövőre változik megintcsak a kötelező biztosítás. Ha valaki esetleg nem hallotta volna, jövő évtől nem a motor mérete határozza meg a biztosítási díjat, hanem az autó teljesítménye. Ez az adat néhány éve kötelező a forgalmiban, mindenkinek be kellett iratni akinek esetleg nem lett volna benne. A két biztosító díjtáblázata akik érintettek a klubon keresztül intézett kedvezményes biztosításban a jövő évre:
2011_GENERALI.jpg
2011_ALLIANZ.jpg
Pár apró változás még van:

Aki a trabi klubon keresztül kötött biztosítást, azoknak újdonság, hogy még idén rendezni kell a klub felé a tagdíjat, és az arról kapott igazolást még idén el kell juttatni a trabiklubhoz, az 1000 forintos befizetett csek másolatával együtt. Aki erről még nem kapott levelet, az kérem jelezze, de itt mellékelem a visszaküldendő papírt is:
MNJHR_HÁTA.pdf
(266.5 KiB) Downloaded 509 times
A PSZÁF is szigorítja az ellenőrzéseket, így akinek valami nincs rendben, annak év közben is felmondható a biztosítása. Ez a mi esetünkben annyit tesz, hogy akinek valami hiányzik a feltételekből (ez akár a nem rendezett tagdíj is), annak a biztósító felmondja a kedvezményes biztosítást és átrakja A0-ba, mert nem akarnak egy ellenörzésnél olyatkapni, hogy jogosulatlanul adtak valakinek igen olcsó biztit.

Magyarul akinek van kedvezményes biztosítása, az még idén rendezze a tagdíját, én adok neki egy igazolást, és azt el kell jutatni a trabiklubnak/bogárklubnak, attól függ ki kinél kötött anno. Azt jelezném, hogy sok tag idénre sem rendezte a tagdíját, nekik be kell fizetni mindkét évet az igazolás megkapásához.

Bármi kérdés van, tegyétek fel...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by szszaby »

Tudtommal a biztosítási évforduló erre a biztire is vonatkozik. Akkor aki év közben kötötte akkor annak az évfordulója a bizti kötés dátuma. Azoknak akkor majd csak akkor kell intézkedniük?
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:Tudtommal a biztosítási évforduló erre a biztire is vonatkozik. Akkor aki év közben kötötte akkor annak az évfordulója a bizti kötés dátuma. Azoknak akkor majd csak akkor kell intézkedniük?
pontosan. aki idén vett valamit, annak már a vásárlás ideje a forduló, nem az év vége. viszont a díjakat már meg tudod nézni, mert egész évben ennyi lesz...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Tom
szerszámadogató
Posts: 31
Joined: Sun May 25, 2008 10:54 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Csömör

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by Tom »

Hello!

Ezt a papírt mi töltjük ki?(amit ide fel tettél)
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by Bogyo28 »

Tom wrote:Hello!

Ezt a papírt mi töltjük ki?(amit ide fel tettél)
ha a pdf-re gondolsz, akkor igen. elvileg kapnod kellet volna egy levelet, amiben ez benne van, plusz egy 1000 forintos csekket. be kell fizetni a csekket, a másolatát csatolni e papirhoz. befizetni a tagdíjat,majd a kapott igazolást is hozzátűzni ezekhez a papirokhaz, majd azokat postán eljuttatni a papiron levő címre. ez kell ahhoz hogy jövőre legyen ocso biztosításod...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Tom
szerszámadogató
Posts: 31
Joined: Sun May 25, 2008 10:54 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Csömör

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by Tom »

Elméletileg én csak csekket kaptam (1000ft) amit be is fizettem,de ezzel a levéllel nem találkoztam.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by Bogyo28 »

Tom wrote:Elméletileg én csak csekket kaptam (1000ft) amit be is fizettem,de ezzel a levéllel nem találkoztam.
akkor innen letölt, kinyomtat, visszaküld stb stb...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by gizmo »

Én a levet úgy értelmeztem, hogy aki nem tag más klubban, annak kell az 1000huf-os csekket befizetnie, aki tag máshol (Capri Klub), annak azt a tagdíjat igazoló csekket kell elküldeni nekik... ezek szerint én voltam az értetlen.

Megköszönöm ha elküldöd pm-ben hogy én mennyivel tartozom, és hova utaljam... :idea:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by Bogyo28 »

Amire még érdemes figyelni: akinek 71 KW fölötti az autója (2.3 V6 vagy nagyobb moci), annak a tavalyi olcso Generáli jövőre drága lesz, annak érdemes átmenni az Allianzhoz. 14600 ft a Generáli 9600 az Allianz.

Valaki felvetette, hogy ez már nem is olyan jó, mert sok a nyüglődés vele. Kiváncsiságból megnéztem, mennyibe kerülne máshol a dolog. Az én autómra számolva és az én lakhelyemre A0-ban 26400 a legjobb ár, B10-ben 14000. Azt sem szabad elfelejteni, hogy mivel nálunk nincs bonus-malus, ezért ha van másik auto is, csak 1 lehet pl B10-ben, a többi ha kötsz rá biztit A0-ból indul, és kb 10 év mire eléri a B10-t. Tehát ha valakinek túl sok macera ami a kedvezményes biztosítással jár, az válthat, de szerintem nem biztos hogy megéri.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by Bogyo28 »

A MNHJR-től folyamatosan jönnek a levelek, valaki már megkapta, valaki még nem. Várható az 1000 ft-s csekket tartalmazó levélen kivül egy másik is, amiben fényképet kérnek. Ez azért van, mert a törvényi rendelkezés szerint ebben a regiszterben szerepelnie kell az autonak azért, hogy jogosult legyen a kedvezményes biztosításra. Ha nem jogosult rá, amit a tagdíj nem fizetése is előidéz, a biztosító évközben is felmondhatja a biztosítást.Ha még nem küldtél email-ben fényképet a regiszterbe, ezt most meg kell tenned, és lehet hogy adatokat is bekérnek megint. Ha régebben küldtél papiron fényképet, az most nem jó, 8000 auto fényképeit bedigitalizálni nem lehet 2 hónap alatt. Szóval adatokat és fényképeket légyszi küldjétek el.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
FEFE
alkatrészbegyűjtő
Posts: 441
Joined: Sun Sep 17, 2006 2:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by FEFE »

És mi a teendőm ha váltani akarok??
User avatar
CapriTurbo
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 310
Joined: Fri Dec 10, 2004 2:42 am

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by CapriTurbo »

FEFE wrote:És mi a teendőm ha váltani akarok??
Nyomd le előtte a baloldali pedált(csak javaslat). :fu:
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by gizmo »

áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by SONI »

FEFE wrote:És mi a teendőm ha váltani akarok??
Pénteken már nem vették fel a telefont. De hamarosan megtudjuk és ki lesz írva ide.
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
FEFE
alkatrészbegyűjtő
Posts: 441
Joined: Sun Sep 17, 2006 2:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Kötelező biztosítás 2011

Post by FEFE »

CapriTurbo wrote:
FEFE wrote:És mi a teendőm ha váltani akarok??
Nyomd le előtte a baloldali pedált(csak javaslat). :fu:
Én csak a jobbost szoktam! :mrgreen: :burn:
Post Reply