Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by Blant »

Nos a kérdés az lenne, hogy ki és mit tud erről? Mármint, hogy állítólag a Hungária krt ívén belülre nem lehet majd menni 3-as vagy annál rosszabb környezetvédelmi kategóriájú autóval.
Van esetleg olyan honlap, ahol be lehet azonosítani, hogy egy autó melyik kategória?
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by levelboss »

Nemtom, h a tavalyi mizériát ezzel kapcsolatban végigkövetted-e, ugyebár a sárga plaketteseket nem akarták beengedni. Aztán mi lett belőle? Egy nagy SEMMI. Nincs pénz, ember, és egyéb dolgok a betartatására. Legalábbis tavaly ez volt. Most mitől lennének meg ezek? Remélem ez is csak ijesztgetés...
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by szszaby »

levelboss wrote:Nemtom, h a tavalyi mizériát ezzel kapcsolatban végigkövetted-e, ugyebár a sárga plaketteseket nem akarták beengedni. Aztán mi lett belőle? Egy nagy SEMMI. Nincs pénz, ember, és egyéb dolgok a betartatására. Legalábbis tavaly ez volt. Most mitől lennének meg ezek? Remélem ez is csak ijesztgetés...
Tudtommal kresz tábla is született a sárga matricára, de az új rendszerben én viszont nem láttam még sárgát matricát.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:
levelboss wrote:Nemtom, h a tavalyi mizériát ezzel kapcsolatban végigkövetted-e, ugyebár a sárga plaketteseket nem akarták beengedni. Aztán mi lett belőle? Egy nagy SEMMI. Nincs pénz, ember, és egyéb dolgok a betartatására. Legalábbis tavaly ez volt. Most mitől lennének meg ezek? Remélem ez is csak ijesztgetés...
Tudtommal kresz tábla is született a sárga matricára, de az új rendszerben én viszont nem láttam még sárgát matricát.
azért milyen faszán össze tudnak dolgozni a szervek ilyenkor, az indexen már ez volt a hírben:

Környezetvédelmi övezet, korlátozott forgalmú övezet

Megérkezett a környezetvédelmi zóna határait jelző tábla, alatta azzal a plakettszínnel, melynek birtokában oda behajthatunk. Itt már természetesen az idei évtől fokozatosan lecserélt új rendszerű környezetvédelmi plakettek jelennek meg. Érdekes gondolat a zóna végét jelző tábla, vajon ez mennyi információt hordoz az onnan kifelé igyekvő autónak, aki nyilván azért van bent, mert megteheti. Mindegy, ilyen is van.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
adam
egyedülisszerelhet
Posts: 790
Joined: Fri Nov 14, 2008 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest xiii

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by adam »

Bogyo28 wrote:
szszaby wrote:
levelboss wrote:Nemtom, h a tavalyi mizériát ezzel kapcsolatban végigkövetted-e, ugyebár a sárga plaketteseket nem akarták beengedni. Aztán mi lett belőle? Egy nagy SEMMI. Nincs pénz, ember, és egyéb dolgok a betartatására. Legalábbis tavaly ez volt. Most mitől lennének meg ezek? Remélem ez is csak ijesztgetés...
Tudtommal kresz tábla is született a sárga matricára, de az új rendszerben én viszont nem láttam még sárgát matricát.
azért milyen faszán össze tudnak dolgozni a szervek ilyenkor, az indexen már ez volt a hírben:

Környezetvédelmi övezet, korlátozott forgalmú övezet

Megérkezett a környezetvédelmi zóna határait jelző tábla, alatta azzal a plakettszínnel, melynek birtokában oda behajthatunk. Itt már természetesen az idei évtől fokozatosan lecserélt új rendszerű környezetvédelmi plakettek jelennek meg. Érdekes gondolat a zóna végét jelző tábla, vajon ez mennyi információt hordoz az onnan kifelé igyekvő autónak, aki nyilván azért van bent, mert megteheti. Mindegy, ilyen is van.
És akkor a rendőr állandóan ki fog szedni a forgalomból mert ott lakom és behajtok? :-?
Sosem lesz kész, csak alakul...
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by Bogyo28 »

adam wrote:És akkor a rendőr állandóan ki fog szedni a forgalomból mert ott lakom és behajtok? :-?
ha ott laksz ki se hajthatnál, tehát elméletben igen, basztathat érte a rendőr, az nem számít hogy ott laksz...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by levelboss »

Bogyo28 wrote:
adam wrote:És akkor a rendőr állandóan ki fog szedni a forgalomból mert ott lakom és behajtok? :-?
ha ott laksz ki se hajthatnál, tehát elméletben igen, basztathat érte a rendőr, az nem számít hogy ott laksz...

Óóóó, milyen szép is ez, gyerekek...
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
adam
egyedülisszerelhet
Posts: 790
Joined: Fri Nov 14, 2008 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest xiii

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by adam »

Bogyo28 wrote:
adam wrote:És akkor a rendőr állandóan ki fog szedni a forgalomból mert ott lakom és behajtok? :-?
ha ott laksz ki se hajthatnál, tehát elméletben igen, basztathat érte a rendőr, az nem számít hogy ott laksz...
A KRESZ módosítása után egy külön önkormányzati rendelet alapján lesz lehetőség arra, hogy szmoghelyzet megelőzésének érdekében a sárga színű matricával ellátott, kedvezőtlenül sok légszennyező anyagot kibocsátó gépjárművek forgalmát korlátozzuk az október 20-tól, március 8-ig tartó időszakban. A forgalomkorlátozás alól a rendelet-módosítás alapján felmentést kapnak:
a) Hungária-gyűrűn belüli lakosok gépjárművei;
forrás: http://varos.blogter.hu/373394/meg_szen ... icas_autok
(valahol hivatalosabb formában is láttam erre utalást, csak most nem találom)

Van egy akciósan bérelt garázsom a Hungárián belül és nem állhatok oda?? :roll:
Sztem ez erősen korlátozná a szabad mozgáshoz való jogomat..
Bár ha a miniszteréium vesz nekem egy szép házat garázzsal Budapest zöldövezeti részén akkor nem szólok semmit :mrgreen:
adam
Sosem lesz kész, csak alakul...
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by szszaby »

Csak ennek a rendeletnek semmi értelme, olyan kevés már az ilyen autó főleg amire vonatkozik. Nem hinném hogy azok sokat hozzá tennének a légszennyezéshez, vagy az esetleges kitiltásuk javítana valamit a helyzeten.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by Bogyo28 »

adam wrote:Sztem ez erősen korlátozná a szabad mozgáshoz való jogomat..
Pont ebbe kötöttek bele már tavaly is a rendszer ellenzői, nem tudom mekkora sikerrel...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by Blant »

Ha igazak az új hírek éppenhogy nem csak a sárgaplakettesek lennének kitiltva. Az 1-es és 0-s kategória kap sárga plakettet. 2-estől van zöld plakett. Most arról rebesgetnek, hogy a 4-es kategóriánál rosszabbakat tiltanák ki, ami a 96-98-előtti autók zöme!
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
adam
egyedülisszerelhet
Posts: 790
Joined: Fri Nov 14, 2008 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest xiii

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by adam »

szszaby wrote:Csak ennek a rendeletnek semmi értelme, olyan kevés már az ilyen autó főleg amire vonatkozik. Nem hinném hogy azok sokat hozzá tennének a légszennyezéshez, vagy az esetleges kitiltásuk javítana valamit a helyzeten.
Inkább azon gondolkoznának, hogy a BKV buszparkjának a cseréje közben hány vastag boriték fér be zakójuk zsebébe és kell-e előtte szabóhoz menni...
Bogyo28 wrote:
adam wrote:Sztem ez erősen korlátozná a szabad mozgáshoz való jogomat..
Pont ebbe kötöttek bele már tavaly is a rendszer ellenzői, nem tudom mekkora sikerrel...
Tudtommal az egészbe úgy ahogy van belekötöttek. Tehát azt is megtámadták, hogy Józsibá és Mari néni nem jöhet fel 2 havonta faluról a család kedvenc sárga zsigájával (5kg krumplival és 2 fagyi csirkével a csomagtartóban) a kedves kis egyetemista fiúkhoz a belvárosi kollégiumba, hogy szegényke ne haljon éhen..
Az én esetemről nem is beszélve.
Vagy én értelmeztem félre valamit ..
adam
Sosem lesz kész, csak alakul...
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by vasparipa »

Blant wrote:Ha igazak az új hírek éppenhogy nem csak a sárgaplakettesek lennének kitiltva. Az 1-es és 0-s kategória kap sárga plakettet. 2-estől van zöld plakett. Most arról rebesgetnek, hogy a 4-es kategóriánál rosszabbakat tiltanák ki, ami a 96-98-előtti autók zöme!
Azok a BKV-s szarok eregetnek annyi kormot, hogy rajtuk kívül még a biciklistákat is ki lehetne tiltani, akkor is lenne szmog rendesen. És mi van azzal, akinek ugyan sárga plakettje van, de mondjuk E85-el jár...ennek ugyebár nem sok a káros-anyag tartalma. Lehet, hogy inkább a zöld plaketteseket kéne kitiltani, ebből ugyanis sokkal több van, mint sárgából, és együttes erővel sokkal inkább rontják a levegőt, mint az a kevés sárga. :idea:
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
DavidMolnar
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 307
Joined: Fri Apr 13, 2007 11:42 am

Re: Környezetvédelmi korlátozások bevezetése a Nagyfaluban

Post by DavidMolnar »

vasparipa wrote:...mondjuk E85-el jár...ennek ugyebár nem sok a káros-anyag tartalma....
Benzinüzemre hangolt motornál valóban zuhannak az értékek, kivéve a HC, ami enyhén emelkedik, de amint belövöd karbit/befecsit és a gyújtást, mindjárt nem annyira "tiszta" a kipuffgáz.
Image
Post Reply