Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by Zool »

Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az autóm piaci értékét kellene meghatározni úgy nagyjából. Az van ugyanis, hogy 1 hónapja eléggé elintézte a hátulját egy figyelmetlen buszsofőr és most tart ott a biztosító, hogy tudtak mondani egy kb. összeget, amit fizetnének. A kárfelmérő szerint az autóm piaci értéke 260e Ft és a maradványérétke 20e Ft, szal 240-et fizetnének. Én ezt egy kicsit röhejesnek tartom, ugyanis szerintem az autóm nem olyan állapotban volt, mint amit 260-ért venni lehetne. Augusztusban volt műszakiztatva és a zöldkártyát is akkor csináltattam meg rá, a fékek fel lettek újítva, a fútóműben kb. 2 hónapja cseréltem le a szilenteket polieturánra. Aki ismeri az autómat az nagyjából tudja, hogy hogy néz ki, hogy megy, meg úgy általában milyen (bár sajna idén nem nagyon tudtam részt venni a klub életében magánéleti okok miatt, szal mostanában nem láthattátok, de az állapota nem nagyon változott amúgy - jövőre igyekszem egy kicsit aktívabb lenni majd, remélhetőleg a Caprival együtt :))
Szóval rövidre zárva: a kárfelmérő azt mondta, hogy alá tudom támasztani piaci infókkal, azt hogy az autóm értéke 5-600e Ft körül van, akkor újraszámolják a fizetendő összeget is. Ha ebben tudnátok segíteni, azt nagyon szívesen venném :roll:
Egyelőre a hasznaltauto.hu oldalon néztem a Caprikat (egész sok eladó Capri van most), azoknak az adatait/képeit lementem, remélem kiindulásnak jó lesz majd.
.: Zool :.
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by proteus »

Tényleg az 5-600 a reális.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by TÉCSÉ »

Zool wrote:Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az autóm piaci értékét kellene meghatározni úgy nagyjából. Az van ugyanis, hogy 1 hónapja eléggé elintézte a hátulját egy figyelmetlen buszsofőr és most tart ott a biztosító, hogy tudtak mondani egy kb. összeget, amit fizetnének. A kárfelmérő szerint az autóm piaci értéke 260e Ft és a maradványérétke 20e Ft, szal 240-et fizetnének. Én ezt egy kicsit röhejesnek tartom, ugyanis szerintem az autóm nem olyan állapotban volt, mint amit 260-ért venni lehetne. Augusztusban volt műszakiztatva és a zöldkártyát is akkor csináltattam meg rá, a fékek fel lettek újítva, a fútóműben kb. 2 hónapja cseréltem le a szilenteket polieturánra. Aki ismeri az autómat az nagyjából tudja, hogy hogy néz ki, hogy megy, meg úgy általában milyen (bár sajna idén nem nagyon tudtam részt venni a klub életében magánéleti okok miatt, szal mostanában nem láthattátok, de az állapota nem nagyon változott amúgy - jövőre igyekszem egy kicsit aktívabb lenni majd, remélhetőleg a Caprival együtt :))
Szóval rövidre zárva: a kárfelmérő azt mondta, hogy alá tudom támasztani piaci infókkal, azt hogy az autóm értéke 5-600e Ft körül van, akkor újraszámolják a fizetendő összeget is. Ha ebben tudnátok segíteni, azt nagyon szívesen venném :roll:
Egyelőre a hasznaltauto.hu oldalon néztem a Caprikat (egész sok eladó Capri van most), azoknak az adatait/képeit lementem, remélem kiindulásnak jó lesz majd.
Anno én is ezt tettem - sárvédő+1 ajtó törés - kb 30%-ot dobtak még rá !
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by Bogyo28 »

Esetleg érdemes még beszélni a Muczán Gáborral a trabi klubtól, ő intézi nekünk a biztosításokat, és ilyen ügyekben is lehet tőle segítséget kérni.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Zool
márokosanistudnézni
Posts: 65
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:57 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Salgótarján
Contact:

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by Zool »

Bogyo28 wrote:Esetleg érdemes még beszélni a Muczán Gáborral a trabi klubtól, ő intézi nekünk a biztosításokat, és ilyen ügyekben is lehet tőle segítséget kérni.
Köszi az infót, megpróbálom megkeresni őt. Gondolom az is segíthet esetleg, hogy az Allianz-nál van az itteni volán társaságnak is a biztosítása.
.: Zool :.
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by TÉCSÉ »

Zool wrote: Gondolom az is segíthet esetleg, hogy az Allianz-nál van az itteni volán társaságnak is a biztosítása.
Ez szerintem inkább hátrány ..... :(
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by daniv6 »

Télleg'! Mennyit ér most egy III-as Capri sor4, 2.0Litre ami nincs szét farigcsálva?
csak azért is......batman
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by proteus »

Felújítandó vagy felújított?
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by Bogyo28 »

daniv6 wrote:Télleg'! Mennyit ér most egy III-as Capri sor4, 2.0Litre ami nincs szét farigcsálva?
amennyiért el tudod adni :mrgreen: mostanában nem nagyon érdemes, nem tolonganak a vevők, és pénzük se sok van. hahu-n szét kell nézni, de erősen állapot függő.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by daytona »

videkunkon hirdetni egyebkent is remenytelen, szarul allunk. Viszont azert kereslet van rajuk, csak nem itt es a velunk szomszedos orszagokban.
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by daniv6 »

Igen gondoltam hogy szarul állunk. Pár éve mióta nem lehet behozni őket, semmi felhozatal nincs se ezekből se a hasonlókból, azóta csak a régiek cserélődhetnek. Teljesen kifognak kopni az utakról. Mire való ez!? Le is fog ez áldozni szerintem pár éven belül, s csak a legtehetősebbeknek marad meg a pénznyelő hobbiautó.
csak azért is......batman
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by Süni »

daniv6 wrote: Pár éve mióta nem lehet behozni őket...
Bármilyen autót be lehet hozni bárhonnan.
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by daniv6 »

Jó, de ott a regadó vagy mifene. Vagy már nincs?
csak azért is......batman
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by Bogyo28 »

daniv6 wrote:Jó, de ott a regadó vagy mifene. Vagy már nincs?
van, de nem olyan mértékü mint azelött volt. az öreg autók mindenhol fogynak, külföldön is, és sosem volt olcsó hobbi. ez természetes folyamat. most a sierra tart ott, ahol a capri volt 10-15 éve, olcsón lehet venni és van is kínálat, de ott is szükül már a piac.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Süni
OfficialGréTCSiTanárúr
Posts: 2147
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:36 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Vál
Contact:

Re: Segítsetek! Mennyit érhet az autóm...

Post by Süni »

daniv6 wrote:Jó, de ott a regadó vagy mifene. Vagy már nincs?
Van. De te azt írtad, hogy nem lehet behozni. Ha meg OT minőségűt hozol, és le is ótéztatod, akkor nincs regadó.
Post Reply